Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fałszywe znaki drogowe z bsl

Lotnictwo cywilne, 21 lipca 2013

Na autostradach w Kalifornii pojawiły się znaki informujące o pomiarach prędkości samochodów z wykorzystaniem latających bezzałogowców. Znaki są fałszywe.

Andrew Barclay z California Highway Patrol demonstruje fałszywy znak z wystrzeliwującym pocisk bsl Reaper i napisem informującym, że prędkość wymuszają bezzałogowce / Zdjęcie: KPIX 5

Na poboczach autostrad Bay Area w Kalifornii pojawiły się znaki informujące o pomiarach prędkości samochodów z wykorzystaniem latających bezzałogowców. Umieszczony na nich napis głosi: Speed Enforced By Drones. Policja drogowa została zaskoczona tym faktem, a jej funkcjonariusze są pewni, że znaki są fałszywe. Tym bardziej, że przedstawiają uzbrojone bsl wystrzeliwujące pociski. Ich sylwetki są wzorowane na bojowych Reaperach.

Policjanci poszukują teraz autorów nowych znaków. Stawianie fałszywych znaków drogowych jest bowiem karalne. Przy okazji funkcjonariusze przyznają, że znaki z bsl są wykonane profesjonalnie z wysokiej jakości materiałów. Mocujące je śruby są zabezpieczone tak, że trudno je zdemontować.

Andrew Barclay z California Highway Patrol powiedział KPIX 5, że fałszywe znaki naruszają Section 21465 California Vehicle Code. Właśnie te przepisy nie pozwalają na stawianie imitacji znaków drogowych przy drogach publicznych. Barclay dodał, że policja kalifornijska w walce z naruszaniem limitów prędkości używa nie tylko radarów i lidarów, czy bramek pomiarowych, ale także śmigłowców. Nie dysponuje jednak na razie samolotami bezzałogowymi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.