Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy fiński patrolowiec

Marynarka wojenna, 08 sierpnia 2013

Nowy okręt patrolowy fińskiej straży wybrzeża został zwodowany i ochrzczony. Jednostka, nazwana Turva, ma wejść do służby w pierwszych miesiącach 2014.

Turva, na zdjęciu w doku stoczni STX Finland w Rauma na południu kraju, ma 95,9 m długości i 17,4 m szerokości. Okręt rozwija prędkość do 18 w. Wyporność pełna wynosi 1 800 t / Zdjęcie: World Maritime News

Za budowę okrętu odpowiedzialne jest fińskie przedsiębiorstwo stoczniowe STX Finland. Patrolowiec został zamówiony pod koniec 2011. Budowa jednostki rozpoczęła się jesienią 2012. W ostatnich dniach została ona zwodowana. Uroczystość związana była z oficjalnym chrztem i nadaniem jej imienia, Turva.

Okręt ma zostać przekazany odbiorcy pod koniec br. Służbę ma rozpocząć w pierwszych miesiącach 2014. Docelowo, patrolowiec będzie operował na wodach Zatoki Fińskiej. Będzie realizował zadania związane m.in. z patrolowaniem wód fińskiej wyłącznej strefy ekonomicznej, reagowaniem kryzysowym (SAR), zwalczaniem zjawiska przemytu narkotyków lub innych używek oraz monitorowaniem stanu morskiego środowiska naturalnego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.