Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Bezmiechowej rozbił się PW-6U

Lotnictwo cywilne, 15 sierpnia 2013

Na lądowisku w Bezmiechowej rozbił się szybowiec Politechniki Warszawskiej PW-6U. W katastrofie zginął pasażer, a pilot-instruktor z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Szybowiec PW-6U Politechniki Warszawskiej w Bezmiechowej / Zdjęcie: Ryszard Stotko

Do wypadku doszło w południe podczas startu za wyciągarką. Holowany pod górę szybowiec PW-6U zahaczył usterzeniem o ziemię. Usterzenie poziome oderwało się, a szybowiec wzniósł się na wysokość kilkunastu metrów, z której spadł. W wyniku zderzenia z ziemią doszło do rozbicia szybowca.

Obaj lotnicy lecący szybowcem przeżyli wypadek. Nieprzytomnego, 34-letniego pasażera śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala w Sanoku. Niestety, pasażer zmarł. 42-letni pilot-instruktor Wojciech Średniawa został przewieziony do szpitala w Lesku. Poważne obrażenia, m.in. złamanie kręgosłupa, nie zagrażają jego życiu.

Wojciech Średniawa to instruktor Akademickiego Ośrodka Szybowcowego w Bezmiechowej. Jednocześnie jest pracownikiem Politechniki Rzeszowskiej.

Rozbity szybowiec to dwumiejscowy PW-6U nr rej. SP-3631. Był pierwszym egzemplarzem tego typu. Należał do Politechniki Warszawskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.