Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odpalenie APKWS z Cobry

Lotnictwo wojskowe, 03 października 2007

BAE Systems udostępniła zdjęcia pierwszego odpalenia z pokładu śmigłowca szturmowego Bell AH-1 Cobra naprowadzanych wiązką laserową pocisków kal. 70 mm (2,75”), znanych pod nazwą Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS). Publikujemy je po raz pierwszy w świecie.

APKWS trafia w cel /Photo approved for public release

24 września odpalono dwa pociski APKWS (zobacz APKWS odpalony z Cobry). Jeden był naprowadzony za pomocą naziemnego urządzenia wskazującego cel, drugi naprowadził pilot śmigłowca systemem pokładowym. Oba pociski trafiły w cel z dokładnością oczekiwaną przez US Army i US Marine Corps. Zgodnie z danymi BAE SYSTEMS, APKWS II ma błąd kołowy trafienia ok. 1,5 m (czyli 50% trafień będzie w okręgu o promieniu 1,5 m).

Wystrzelenie APKWS z AH-1 Cobra /Photo approved for public release

Powiązane wiadomości


Drukuj Góra