Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SkyCannon dla EC225

Lotnictwo cywilne, 20 sierpnia 2013

Japan Aerospace złożyło zamówienie na zestaw do gaszenia pożarów wysokich budynków. Nosi on nazwę SkyCannon i zostanie zabudowany w śmigłowcu EC225.

EC225 wyposażony w zestaw do gaszenia pożarów SkyCannon / Rysunek: Simplex Aerospace

Wykonawcą zlecenia będzie amerykańskie przedsiębiorstwo Simplex Aerospace. Zestaw SkyCannon będzie przeznaczony dla śmigłowców Eurocopter EC225, używanych przez straż pożarną w Tokio.

Jak dowiodły wieloletnie doświadczenia, najskuteczniejszą metodą gaszenia pożarów budynków o bardzo dużej wysokości, do których dostęp utrudniony jest z powodu zwartej zabudowy, jest użycie śmigłowca. W dodatku pożar bardzo szybko rozprzestrzenia się w górę, poza zasięg drabin zamontowanych na samochodach.

Projekt SkyCannon to nic innego, jak wyposażenie śmigłowca w działko wodno-pianowe, używane w samochodach pożarniczych, wyjaśnia Mark Zimmerman, prezes Simplex Aerospace. Dzięki temu pożar może zostać szybko opanowany i nie będzie przenosił się na najwyższe piętra budynku.

Uzyskanie Uzupełniającego Certyfikatu Typu amerykańskich władz lotniczych (FAA) dla EC225 z zabudowanym SkyCannon planowane jest w przyszłym roku. Zestaw wejdzie do służby na początku 2015. Producent prowadzi prace nad przystosowaniem zestawu do zabudowania w innych typach wiropłatów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.