Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SkyCannon dla EC225

Lotnictwo cywilne, 20 sierpnia 2013

Japan Aerospace złożyło zamówienie na zestaw do gaszenia pożarów wysokich budynków. Nosi on nazwę SkyCannon i zostanie zabudowany w śmigłowcu EC225.

EC225 wyposażony w zestaw do gaszenia pożarów SkyCannon / Rysunek: Simplex Aerospace

Wykonawcą zlecenia będzie amerykańskie przedsiębiorstwo Simplex Aerospace. Zestaw SkyCannon będzie przeznaczony dla śmigłowców Eurocopter EC225, używanych przez straż pożarną w Tokio.

Jak dowiodły wieloletnie doświadczenia, najskuteczniejszą metodą gaszenia pożarów budynków o bardzo dużej wysokości, do których dostęp utrudniony jest z powodu zwartej zabudowy, jest użycie śmigłowca. W dodatku pożar bardzo szybko rozprzestrzenia się w górę, poza zasięg drabin zamontowanych na samochodach.

Projekt SkyCannon to nic innego, jak wyposażenie śmigłowca w działko wodno-pianowe, używane w samochodach pożarniczych, wyjaśnia Mark Zimmerman, prezes Simplex Aerospace. Dzięki temu pożar może zostać szybko opanowany i nie będzie przenosił się na najwyższe piętra budynku.

Uzyskanie Uzupełniającego Certyfikatu Typu amerykańskich władz lotniczych (FAA) dla EC225 z zabudowanym SkyCannon planowane jest w przyszłym roku. Zestaw wejdzie do służby na początku 2015. Producent prowadzi prace nad przystosowaniem zestawu do zabudowania w innych typach wiropłatów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.