Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Algieria odebrała rozpoznawcze King Airy

Lotnictwo wojskowe, 22 sierpnia 2013

Wojska lotnicze Algierii mają na stanie nowe samoloty rozpoznawcze. Są to King Airy 350ER.

Beechcraft King Air 350ER. Pod kadłubem widoczna jest owiewka, we wnętrzu której można zabudować antenę radaru / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Według czasopisma African Armed Forces Journal wojska lotnicze Algierii zakupiły 6 samolotów Beechcraft King Air 350ER. Dostawa sprzętu została zrealizowana w ubiegłym miesiącu.

Samoloty są wyposażone m. in. w kamerę termowizyjną Wescam Mx15i, laserowy wskaźnik celu i radiolokator Gabbiano T-200, zabudowany pod kadłubem. Prawdopodobnie zabudowano na ich pokładzie także taktyczny system obserwacji i identyfikacji (ATOS), dostarczony przez Selexa.

King Airy mają wykonywać zadania wywiadowcze, identyfikacja i rozpoznanie na lądzie, prowadzić obserwację akwenów, wykrywać nieprzyjacielskie jednostki morskie, wykrywać skażenia środowiska naturalnego i prowadzić misje poszukiwawczo-ratownicze. Mówi się także o użyciu ich do wykrywania i śledzenia grup Al-Ka’idy Islamskiego Maghrebu (AQIM) i innych organizacji terrorystycznych.

Maksymalny zasięg King Aira 350ER wynosi 4741 km, a długotrwałość lotu – ponad 12 godzin, co jest szczególnie ważne w przypadku wykonywania zadań obserwacyjnych i rozpoznawczych. Typowa misja tego rodzaju polega na dolocie do miejsca przeznaczenia, odległego o 185 km, patrolowanie na małej wysokości przez 7 h 20 min, a następnie powrót do bazy z 45-minutową rezerwą paliwa.

Użytkownikiem samolotów jest 5. eskadra rozpoznawcza wojsk lotniczych Algierii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.