Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Super Pumy

Lotnictwo wojskowe, 24 sierpnia 2013

W rejonie Szetlandów rozbił się śmigłowiec AS332 Super Puma z 16 pasażerami i 2-osobową załogą na pokładzie. Uratowano 15 z nich.

Do katastrofy doszło wczoraj wieczorem na Morzu Północnym. Śmigłowiec AS332 Super Puma, przewożący na ląd pracowników z platformy wiertniczej koncernu Total w rejonie zachodnich Szetlandów, wpadł do wody. Zdarzenie miało miejsce o 18:20 czasu lokalnego ok. 3 km od lotniska Sumburgh. Śmigłowiec przewoził 2-osobową załogę i 16 robotników.

W wyniku akcji ratowniczej wyłowiono z wody 15 osób. Wielu poważnie rannych. Trafili oni do szpitala w Lerwick. 3 uznano początkowo za zaginione. Ich uratowanie uznano za mało prawdopodobne. Później odnaleziono ciała 2 z nich.

Rozbity śmigłowiec należał do CHC Helicopter. Był to Eurocopter AS332L2 Super Puma Mk2.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.