Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

5 A109 dla Nowej Zelandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 maja 2008

8 maja minister obrony Nowej Zelandii, Phil Goff, podpisał z AgustaWestland umowę o dostawie 5 śmigłowców A109LUH, które będą służyły w wojskach lotniczych dla celów szkolenia i transportu.

Bezpośrednio po podpisaniu umowy, rozpocznie się produkcja śmigłowców dla Nowej Zelandii. Prace montażowe zostaną wykonane w zakładach AgustaWestland pod Milanem. Kadłuby - jak zwykle - w Świdniku / Zdjęcie: AgustaWestland

Umowa o wartości ok. 57 mln Euro, obejmuje również symulator lotu, pakiet części zamiennych, wyposażenia i narzędzi serwisowych.

Nowe śmigłowce zastąpią 5 wiekowych Bell-47 Sioux. Zostaną przydzielone do 3 eskadry RNZAF w Ohakea (odpowiedzialnej za transport powietrzny w wojskach lądowych). Na A109 będą szkoleni nie tylko kandydaci na pilotów wojsk lotniczych, ale również marynarki wojennej. Później będą oni latać na NH90 i morskich śmigłowcach SH-2G Seasprite.

Śmigłowce, oprócz misji szkoleniowych, będą wykorzystywane do zadań transportowych, a także - ewentualnie - do wsparcia operacji antyterrorystycznych. Rozpoczną służbę w 2011.

Zakup A109 jest częścią wymiany sprzętu 3 eskadry. Wcześniej zamówiono bowiem 9 śmigłowców NH90, które zastąpią 14 UH-1H Iroquois.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.