Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy Falcon 50M dla DGA

Lotnictwo wojskowe, 12 września 2013

Koncern Dassault Aviation dostarczył wczoraj nowego Falcona 50M dla francuskiej agencji zamówień obronnych (DGA). Samolot przystosowany jest do patrolowania akwenów.

Pierwszy z przekazanych wojsku nowych Falconów 50M / Zdjęcie: Dassault Aviation

Przekazanie samolotu miało miejsce w zakładach w Mérignac. Jest on pierwszym z 4 Falconów 50B, używanych poprzednio przez Escadron de transport 00.060 (ET 60) – jednostkę odpowiedzialną za transport francuskich VIP-ów, w tym prezydenta.

Po zabudowaniu nowych okien obserwacyjnych i konsoli operatora w kabinie oraz radaru poszukiwawczego Ocean Master 100 i wyposażenia obserwacyjnego, obejmującego m. in. kamerę termowizyjną Chlio, dostarczonego przez Thalesa, samolot został przystosowany do patrolowania obszarów morskich. Jego głównym przeznaczeniem, podobnie jak 3 kolejnych, będą misje poszukiwawczo-ratownicze, dozorowanie łowisk i zwalczanie przemytu.

Ostatni z nowych Falconów 50 M będzie dostarczony DGA na początku 2015. Wszystkie samoloty wejdą do służby we flottille 24F marynarki wojennej Francji, w składzie której od początku lat 2000. znajdują się już 4 samoloty tego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.