Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy Falcon 50M dla DGA

Lotnictwo wojskowe, 12 września 2013

Koncern Dassault Aviation dostarczył wczoraj nowego Falcona 50M dla francuskiej agencji zamówień obronnych (DGA). Samolot przystosowany jest do patrolowania akwenów.

Pierwszy z przekazanych wojsku nowych Falconów 50M / Zdjęcie: Dassault Aviation

Przekazanie samolotu miało miejsce w zakładach w Mérignac. Jest on pierwszym z 4 Falconów 50B, używanych poprzednio przez Escadron de transport 00.060 (ET 60) – jednostkę odpowiedzialną za transport francuskich VIP-ów, w tym prezydenta.

Po zabudowaniu nowych okien obserwacyjnych i konsoli operatora w kabinie oraz radaru poszukiwawczego Ocean Master 100 i wyposażenia obserwacyjnego, obejmującego m. in. kamerę termowizyjną Chlio, dostarczonego przez Thalesa, samolot został przystosowany do patrolowania obszarów morskich. Jego głównym przeznaczeniem, podobnie jak 3 kolejnych, będą misje poszukiwawczo-ratownicze, dozorowanie łowisk i zwalczanie przemytu.

Ostatni z nowych Falconów 50 M będzie dostarczony DGA na początku 2015. Wszystkie samoloty wejdą do służby we flottille 24F marynarki wojennej Francji, w składzie której od początku lat 2000. znajdują się już 4 samoloty tego typu.


Drukuj Góra