Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2013: Afrykańskie zlecenie Lubawy

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 września 2013

Na londyńskich targach DSEI przedstawiciele Lubawy ujawnili, że dostarczyli do Nigerii pierwszy kompletny obóz polowy dla miejscowej policji. Prowadzone są negocjacje dotyczące kolejnych zamówień.

Baza namiotowa nigeryjskiej policji przy podstołecznym lotnisku / Zdjęcie: Lubawa

Dopiero na londyńskich DSEI ujawniono, że w ub.r. Lubawa podpisała z nigeryjską policją umowę na dostawę kompletnego obozu polowego. Składa się on z 24 wyposażonych namiotów sypialnych, każdy dla 10 funkcjonariuszy, stołówki, 2 łączników i 5 dodatkowych segmentów oraz urządzeń pomocniczych, w tym agregatów i klimatyzacji. Obecnie baza znajduje się przy stołecznym lotnisku, obsługując funkcjonariuszy, którzy oczekują na dyslokacje w różne rejony kraju lub poza jego granice.

Planowano, że baza zostanie przeniesiona do Mali i będzie zapleczem dla policjantów biorących udział w misji pokojowej. Ostatecznie jednak zdecydowano się na jej umieszczenie w sąsiednim Nigrze.

Przedstawiciele Lubawy ujawnili, że prowadzą z odbiorcą negocjacje o jeszcze jednym obozie dla policji i kolejnym dla wojska. Nigeryjskie siły zbrojne planują bowiem zaktywizowanie działań na północy własnego kraju przeciwko bojówkom Boko Haram. Chcą stworzyć i przerzucić w trudnodostępne obszary przygraniczne całą dywizję. Większość z jej żołnierzy ma przebywać w polowych bazach. Wstępnie ocenia się, że będą potrzebowali ok. 400 namiotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.