Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DSEI 2013: Afrykańskie zlecenie Lubawy

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 września 2013

Na londyńskich targach DSEI przedstawiciele Lubawy ujawnili, że dostarczyli do Nigerii pierwszy kompletny obóz polowy dla miejscowej policji. Prowadzone są negocjacje dotyczące kolejnych zamówień.

Baza namiotowa nigeryjskiej policji przy podstołecznym lotnisku / Zdjęcie: Lubawa

Dopiero na londyńskich DSEI ujawniono, że w ub.r. Lubawa podpisała z nigeryjską policją umowę na dostawę kompletnego obozu polowego. Składa się on z 24 wyposażonych namiotów sypialnych, każdy dla 10 funkcjonariuszy, stołówki, 2 łączników i 5 dodatkowych segmentów oraz urządzeń pomocniczych, w tym agregatów i klimatyzacji. Obecnie baza znajduje się przy stołecznym lotnisku, obsługując funkcjonariuszy, którzy oczekują na dyslokacje w różne rejony kraju lub poza jego granice.

Planowano, że baza zostanie przeniesiona do Mali i będzie zapleczem dla policjantów biorących udział w misji pokojowej. Ostatecznie jednak zdecydowano się na jej umieszczenie w sąsiednim Nigrze.

Przedstawiciele Lubawy ujawnili, że prowadzą z odbiorcą negocjacje o jeszcze jednym obozie dla policji i kolejnym dla wojska. Nigeryjskie siły zbrojne planują bowiem zaktywizowanie działań na północy własnego kraju przeciwko bojówkom Boko Haram. Chcą stworzyć i przerzucić w trudnodostępne obszary przygraniczne całą dywizję. Większość z jej żołnierzy ma przebywać w polowych bazach. Wstępnie ocenia się, że będą potrzebowali ok. 400 namiotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.