Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Najwyżej położony port lotniczy świata

Lotnictwo cywilne, 17 września 2013

Wczoraj otwarto najwyżej położony port lotniczy świata. Daocheng-Yading leży na wysokości 4411 m npm, w chińskim Tybecie.

Widok na najwyżej w świecie położony port lotniczy – Daocheng-Yading / Zdjęcie: Sinhua

Prace przy jego budowie rozpoczęto w kwietniu 2011. Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 1,58 mld juanów (255 mln USD).

Funkcjonowanie portu zainaugurował lot Air China nr 4215 ze stolicy prowincji, Chengdu. Na pokładzie Airbusa A319 znajdowało się 118 pasażerów. Daocheng-Yading dysponuje jedną drogą startową, długości 4200 m i szerokości 45 m.

Od 1 października uruchomione zostaną połączenia do Chongqingu i Barkam. W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie lotów do Kantonu, Szanghaju i Xi'an.

Nowy port uruchomiono z myślą o turystach. W odległości 159 km od Daocheng znajduje się Park Narodowy Yading. Dodatkowo dzięki połączeniu lotniczemu czas podróży do Chengdu skrócił się z 2 dni (autobusem) do 65 minut.

Dotychczas najwyżej położonym portem lotniczym był Qamdo-Bamda, także znajdujący się w Tybecie, na wysokości 4334 m npm.


Drukuj Góra