Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

B-1B zwalcza cele morskie

Lotnictwo wojskowe, 19 września 2013

Personel 337th Test and Evaluation Squadron US Air Force przeprowadził próby zwalczania szybkich łodzi motorowych przez bombowiec B-1B przenoszący uzbrojenie kierowane.

Bomba kierowana laserowo GBU-10 Paveway II zrzucona na szybką łódź motorową przez jeden z samolotów podczas prób zrealizowanych 4 września na wodach Zatoki Meksykańskiej / Zdjęcie: US Air Force

Próby przeprowadzono na początku września na wodach Zatoki Meksykańskiej. Wziął w nich udział bombowiec B-1B z 337th Test and Evaluation Squadron (eskadry zajmującej się próbami i oceną uzbrojenia i taktyki) USAF z bazy Dyess, a także inne, niewymienione w relacji wojskowe statki powietrzne.

Celem przedsięwzięcia było opracowanie taktyki wykrywania, namierzania i zwalczania małych szybkich łodzi motorowych przy użyciu uzbrojenia kierowanego, niezależnie od warunków atmosferycznych. W trakcie prób B-1B zrzucił 6 różnych bomb, w tym kierowaną laserowo 227-kg GBU-54 oraz 227-kg i 907-kg JDAM.

Według biorących udział w próbach przedstawicieli US Air Force, bombowiec B-1B jest podstawowym samolotem zdolnym do ochrony ważnych celów morskich i torów wodnych, którymi przechodzą statki handlowe. Jego głównymi atutami są duża prędkość, pozwalająca na szybkie dotarcie do obszaru działania i duża długotrwałość lotu, praktycznie ograniczona wyłącznie wydolnością członków załogi.


Drukuj Góra