Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni lot VC10

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 września 2013

Ostatnie należące do RAF operacyjne samoloty transportowe / latające tankowce VC10 wykonały ostatnie loty. 2 dni temu wycofano je oficjalnie z uzbrojenia.

20 września dwa ostatnie używane przez RAF samoloty transportowe i latające zbiornikowce VC10 z 101 Squadron wykonały ostatnie loty z bazy Brize Norton w Oxfordshire. Wystartowały ok. 10:00, po czym uzupełniły paliwo kilku samolotom, m.in. Eurofighter Typhoon, Tornado GR4, C-130 Hercules i Boeing E-3 Sentry. Wylądowały ok. 14:30.

Napędzane czteroma silnikami Rolls-Royce Convay maszyny zakończyły tym samym 47-letnią służbę. Zastępują je Airbusy A330-200 Voyager. 6 pierwszych z nich ma osiągnąć gotowość operacyjną w 2014. RAF kupiły 14 Voyagerów, których operatorem jest spółka Air Tanker. 27-letni kontrakt ma kosztować 10,5 mld funtów.

Dwa samoloty VC, które wykonały ostatnie loty, noszą numery seryjne ZA147 i ZA150. Weszły do służby, odpowiednio, w 1966 i 1970.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.