Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Libia chce kupić Chinooki

Lotnictwo wojskowe, 01 października 2013

Siły zbrojne Libii rozważają kupno 22 śmigłowców CH-47 Chinook. Ich wartość według cen katalogowych to ponad 700 mln USD.

CH-47C w barwach wojsk lotniczych Libii. Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z okresu przed wojną domową w 2011 /  Zdjęcie: Iran defence

O potencjalnej transakcji pomiędzy amerykańskim Boeingiem, producentem wiropłatów, a resortem obrony Libii donosi dziennik Libya Herald, powołując się na tygodnik Jane’s. Według niego Amerykanie potwierdzili w ubiegłym tygodniu, że Libia jest zainteresowana zakupem CH-47, jednak odmówili podania szczegółów.

Jednak później ujawnili, że chodzi o nabycie 6 śmigłowców. Co ciekawe, w sierpniu przedstawiciel Boeinga, Steve Barlage stwierdził, że Libia rozważa zakup aż 22 wiropłatów – 6 CH-47D i 16 najnowszych CH-47F (Pierwsze CH-47F dla Holandii, 2012-10-10, Oblot pierwszego CH-47F dla RAF, 2013-04-16, Oblot ICH-47F, 2013-06-26).

Siły zbrojne Libii miały na stanie aż 20 CH-47C, dostarczonych przez Włochy. Co najmniej 2 z nich zostały zniszczone w walkach pod Adżdabiją w 2011. Obecnie w stanie zdatnym do lotu znajduje się tylko 1 libijski Chinook.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.