Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyjęcie USS Coronado

Marynarka wojenna, 01 października 2013

Austal USA przekazało marynarce wojennej USA 4. okręt klasy LCS i 2. typu Independence, przyszły USS Coronado (LCS 4).

Odebrany ostatnio przez US Navy trimaran USS Coronado (LCS 4) na wodach Zatoki Meksykańskiej w czasie niedawnych prób morskich. Program LCS zakłada przekazanie US Navy 52 okrętów omawianej klasy. W chwili obecnej prowadzone są prace nad 12 innymi jednostkami typów Freedom i Independence / Zdjęcie: US Navy

Ceremonia przekazania okrętu odbyła się przed kilkoma dniami na terenie zakładów stoczniowych producenta w Mobile, w Alabamie. Uroczystość oznaczała symboliczne zakończenie prac konstrukcyjnych i wykończeniowych jednostki, a także jej prób morskich realizowanych dotąd głównie przez Austal (Pożar na USS Coronado, 2013-04-15).

Najbliższe miesiące USS Coronado spędzi na terenie bazy US Navy w San Diego. Okręt zostanie poddany serii kompleksowych prób morskich realizowanych przez jego przyszłego użytkownika. Pozwolą one na dokonanie pełnej oceny potencjału bojowego trimaranu, warunkującej jego ostateczne przyjęcie do służby. Zgodnie z planami dowództwa marynarki wojennej USA, ma do tego dojść w kwietniu 2014.

Po jego wprowadzeniu do służby, USS Coronado zostanie najprawdopodobniej wysłany na kilkumiesięczną misję na wodach Oceanu Spokojnego. Podobnie jak w przypadku LCS typu Freedom, USS Freedom (LCS 1) (USS Freedom dotarł do Singapuru, 2013-04-19), ma ona pomóc w ocenie możliwości okrętu w warunkach rzeczywistej służby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.