Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

30 mln euro na remont kolejnej Agosty

Marynarka wojenna, 03 października 2013

Resort obrony Hiszpanii podjął decyzję o remoncie kolejnego OP typu Agosta (Galerna), Tramontana (S-74).

Koszt remontu Tramontana (S-74) ma wynieść około 30 mln euro. Wydłużenie jego resursu jest niezbędne w chwili, gdy opóźnieniom ulega proces budowy i wdrażania do służby OP serii S-80 / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Informację taką podał w ostatnich dniach minister obrony Hiszpanii, Pedro Morenés. Zdaniem polityka niezbędne jest przeprowadzenie remontu Tramontana (S-74), który pozwoli na wydłużenie resursu okrętu. Decyzja w tej sprawie została podjęta wskutek kolejnych opóźnień w programie budowy OP serii S-80 (Budowa drugiego S-80 rozpoczęta, 2007-12-19).

Jak zaznacza Morenés, resort obrony nie podjął dotąd decyzji o tym, kto ma być odpowiedzialny za remont Tramontana (S-74). Prawie na pewno będzie to jednak rodzima Navantia, która odpowiadała już za podobne prace realizowane na wcześniejszych OP typu Agosta, a co najważniejsze, odpowiadała także za ich budowę.

Wartość prac remontowych okrętu na wynieść około 30 mln euro, podobnie jak w przypadku innych jednostek omawianego typu, w tym m.in. Mistral (S-73) (Próby wyremontowanego S-73, 2013-07-09).

W ramach realizacji przyszłego zlecenia Navantia będzie odpowiedzialna za wymianę przestarzałych lub zużytych elementów wyposażenia pokładowego, a także częściową modernizację okrętu. Przeprowadzone prace remontowe mają pozwolić na wydłużenie resursu Tramontana (S-74) do czasu jego zastąpienia przez wspomniane OP serii S-80.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.