Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USNS Spearhead po próbach morskich

Marynarka wojenna, 04 października 2013

Katamaran transportowy klasy Joint High Speed Vessel (JHSV) typu Spearhead, USNS Spearhead (JHSV 1), zakończył pierwszy etap prób morskich realizowanych przez przyszłego użytkownika, US Navy.

USNS Spearhead jest pierwszym z serii 10 katamaranów transportowych budowanych dla US Navy przez Austal USA. Okręty powstają na terenie zakładów stoczniowych przedsiębiorstwa w Mobile, w Alabamie. Ostatni z nich ma zostać przekazany odbiorcy w 2017

Próby realizowane były między 31 lipca a 6 sierpnia. W  ich  trakcie koncentrowano się przede wszystkim na zdolnościach transportowych USNS Spearhead. Specjalnie w tym celu na jego pokładzie zaokrętowano grupę 280 żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej (USMC) z 2nd Marine Division.

Wojskowi spędzili na okręcie 96 h, w czasie których pokonał on dwukrotnie odległość między Morehead City w Karolinie Północnej a Naval Station Mayport na Florydzie. Ponadto przeprowadzono i zbadano m.in. operacje lądowania i bazowania na pokładzie USNS Spearhead śmigłowca MH-60S Knighthawk oraz zmiennopłata MV-22 Osprey, zarówno za dnia, jak i w nocy.

Okręty typu Spearhead mają służyć do przewozu maksymalnie 400 żołnierzy oraz prawie 600 t wyposażenia na dystans ponad 2200 km. W przyszłości część JHSV ma zostać rozlokowana na wodach Pacyfiku, gdzie wesprą m.in. jednostki klasy Littoral Combat Ship / Zdjęcia: US Navy

Był to pierwszy etap prób morskich USNS Spearhead realizowanych m.in. przez Military Sealift Command oraz NAVSEA. Ich wyniki warunkują ostateczne przyjęcie okrętu do służby. Przypomnijmy, że jednostka została odebrana przez US Navy 5 grudnia 2012.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.