Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna eskadra F-22

Lotnictwo wojskowe, 13 października 2013

Aktywowana została kolejna eskadra US Air Force wyposażona w myśliwce stealth F-22. To 95th Fighter Squadron stacjonujący w Tyndall AFB na Florydzie.

Dwa nowe F-22 i T-38 z Tyndall AFB / Zdjęcie: Tyndall AFB press

Aktywowanie 95th Fighter Squadron nastąpiło 11 października. Podobnie jak 43rd FS, należy on do 325th Fighter Wing. Instruktorzy 43rd FS szkolą pilotów F-22 dla innych jednostek USAF.

W skład 95th Fighter Squadron wejdą 24 F-22. Mają one przybywać do Tyndall od stycznia do kwietnia 2014. 21 z nich ma wchodzić do podstawowego składu eskadry, 3 kolejne będą rezerwowe. W odróżnieniu od 43rd FS, 95. eskadra będzie mieć charakter bojowy.

F-22 stacjonujące w bazie Tyndall wylatały dotąd ponad 25 tysięcy godzin. Nowe myśliwce USAF latają tam ponad 10 lat. W sumie będzie ich wkrótce 55 – najwięcej spośród wszystkich baz USAF.

Wraz z nowymi F-22 do 325th FW trafiają kolejne samoloty szkolno-treningowe T-38 Talon. Nowych maszyn ma być 10. Łącznie w Tyndall ma stacjonować  20 Talonów. Będą one służyć głównie do treningu pilotów F-22 w walkach powietrznych, w roli tzw. agresorów.


Drukuj Góra