Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Kamorta osiadła na mieliźnie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 28 października 2013

Pierwsza z indyjskich korwet rakietowych typu Kamorta (Projekt 28), INS Kamorta, osiadła na mieliźnie, udając się na zapowiedziane próby morskie.

Korwety rakietowe typu Kamorta (na zdjęciu) budowane są w Kalkucie przez przedsiębiorstwo stoczniowe Garden Reach Shipbuilders and Engineers Ltd. (GRSE) / Zdjęcie: Defence Forum India

Do zdarzenia doszło w pobliżu wsi Geonkhali na terenie stanu Bengal Zachodni. INS Kamorta szła w kierunku wód Oceanu Indyjskiego, gdzie miała zostać poddana kolejnym próbom morskim, poprzedzającym jej przyjęcie do służby.

Według wstępnych informacji, przyczyną wypadku była awaria układów: pędnego i sterowania okrętu. Korweta została odholowana na teren stoczni odpowiadającego za jej budowę Garden Reach Shipbuilders and Engineers Ltd. (GRSE).

Okręt zostanie teraz poddany przeglądowi. Pozwoli on ocenić ewentualne szkody, powstałe wskutek omawianego zdarzenia. GRSE jest też zobowiązane do zbadania przyczyn awarii obu wspomnianych układów.

Warto zaznaczyć, że INS Kamorta jest pierwszą z serii czterech korwet rakietowych typu Kamorta przystosowanych do działań ZOP (Wodowanie INS Kiltan, 2013-03-28). Jednostka została zwodowana w kwietniu 2010.

Okręt miał wejść do służby pod koniec br. Według przedstawicieli Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), uroczystość może zostać odłożona w czasie, jeżeli wspomniany przegląd korwety wykaże jej niesprawność techniczną.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.