Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy EC145 dla peruwiańskiej policji

Lotnictwo cywilne, 05 listopada 2013

Eurocopter przekazał dziś pierwszy śmigłowiec EC145 peruwiańskiej policji państwowej. Kraj ten zamówił 4 wiropłaty  tego typu.

Śmigłowce EC145 przeznaczone dla Policía Nacional del Perú, jeszcze z tymczasowymi znakami rejestracyjnymi / Zdjęcie: Eurocopter

Dzisiaj w Limie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Peru odebrało pierwszy z 4 śmigłowców Eurocopter EC145. Zostały one zamówione pod koniec ub. r. dla Policía Nacional del Perú (PNP, policji państwowej). W ceremonii wziął udział minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian, przebywający w Peru z oficjalną wizytą.

Ceremonia ta obrazuje i zacieśnienia dotychczasową współpracę pomiędzy francuską Żandarmerią i Narodową Policję Peru. Jest mi niezwykle miło mogąc zobaczyć rozszerzenie naszych relacji na dziedzinę lotnictwa, w której Eurocopter jest technologicznym liderem – oświadczył Jean-Yves Le Drian,

Śmigłowiec – pierwszy tego typu w Peru – będzie stacjonował w głównej bazie Jednostki Lotnictwa PNP. Pozostałe trzy wiropłaty zostaną dostarczone przed końcem br.

EC145 PNP przystosowane są do przewozu maksymalnie 10 pasażerów. Ich wyposażenie stanowią głośniki, syreny i radiostacje wielozakresowe do łączności w ramach klastrów koncentrycznych (hub-and-spoke).

Jeden z wiropłatów ma także nowoczesną kamerę termowizyjną dużej rozdzielczości, która może przekazywać obrazy na żywo do naziemnych centrów dowodzenia, nadzorujących i optymalizujących przebieg misji rozpoznania i porządku publicznego.

EC145 jest jednym z najpopularniejszych lekkich śmigłowców dwusilnikowych, wykonujących na całym świecie misje porządku publicznego i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Dotychczas dostarczono ponad 500 wiropłatów tego typu, które służą w policji w 26 krajach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji eksploatuje 50 Eurocopterów EC145.

W ostatnich latach flota Eurocopterów w Peru zwiększyła się trzykrotnie. Przeważająca większość (około 40) to lekkie śmigłowce jednosilnikowe z rodziny Ecureuil, używane do różnego rodzaju prac wysokościowych.


Drukuj Góra