Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa baza Wizz Air

Lotnictwo cywilne, 14 listopada 2013

Towarzystwo Wizz Air ogłosiło dziś uruchomienie w sezonie letnim 19. bazy operacyjnej, w rumuńskim porcie lotniczym Krajowa. Będzie tam bazował pojedynczy Airbus A320.

A320 będzie obsługiwał loty z Krajowej na 6 trasach. Pierwsze połączenia zostaną zainaugurowane 23 lipca 2014. Począwszy od tego dnia pasażerowie korzystający z usług Wizz Air będą mogli udać się do Bolonii i Rzymu-Ciampino. Obydwie destynacje będą obsługiwane 2 razy w tygodniu, we środy i niedziele.

24 lipca wykonany zostanie pierwszy lot do Dortmundu. Samoloty węgierskiego towarzystwa mają latać na tej trasie 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Dzień później rozpoczną się loty do Barcelony. Co tydzień będą realizowane 2 loty, w poniedziałki i piątki. Dodatkowo zwiększona zostanie ilość połączeń do Londynu-Luton, z 2 do 3 i do Mediolanu-Bergamo, z 2 do 4.

György Abrán, Dyrektor Handlowy w Wizz Air tak podsumował otwarcie bazy w Krajowej: Zaangażowanie Wizz Air w Rumunii stale rośnie. W maju 2013 rozpoczęliśmy pierwsze połączenia z Krajowej, a dzisiaj z wielką radością ogłaszamy plany uruchomienia tam bazy operacyjnej, z nowym samolotem Airbus A320, który rozpocznie loty w lipcu przyszłego roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.