Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zapomniani Bohaterowie w Paryżu

Lotnictwo wojskowe, 18 listopada 2013

Z okazji Święta Niepodległości, w Ambasadzie RP w Paryżu zaprezentowano francuską wersję wystawy Zapomniani Bohaterowie. Jej autorami są Bartłomiej Belcarz i Marek Ryś.

Wystawa Zapomniani Bohaterowie (Les Heroes Oublies) została zaprezentowana po raz pierwszy w 2011 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Następnie można było podziwiać ją także w Krakowie, Stalowej Woli i ostatnio w Myślenicach. Autorami wystawy są Bartłomiej Belcarz i Marek Ryś.

Paryska ekspozycja, w salonach Ambasady RP w stolicy Francji, została wystawiona w dniu 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości. Wzbudziła ona duże zainteresowanie, mimo że z przyczyn technicznych udało się wyeksponować tylko 26 z 50 plansz.

Zdjęcia: Grzegorz Zaleski

Miłym momentem było spotkanie z panem Andre Zantara, który jest synem por. Stefana Zantary, pilota Grupy Montpellier. Spotkanie to pozwoli także poznać szczegóły losów por. Zantary po zakończeniu walk we Francji w 1940.

Inicjatorem prezentacji był Grzegorz Zaleski, przedstawiciel Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego w Paryżu, który na co dzień jest pracownikiem Ambasady RP w Paryżu. Patronat honorowy nad wystawą objął J.E. Ambasador Tomasz Orłowski.


Drukuj Góra