Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zaginęła część broni USA dla Iraku

Wojska lądowe, 17 sierpnia 2007

Jak wynika z najnowszego raportu Generalnego Biura Rozliczeń (GAO) przy Kongresie USA, kontrolującego pracę administracji, Pentagon nie wie, co stało się z około 30 procentami broni przekazanej od 2004 irackim wojskom i policji.

Według GAO, Departament Obrony nie orientuje się, do kogo trafiło około 190 tys. karabinków AK i pistoletów przeznaczonych pierwotnie dla irackich sił bezpieczeństwa. Istnieją obawy, że broń wpadła w ręce ruchu oporu walczącego z wojskami amerykańskimi.

Od 2003 Stany Zjednoczone wydały 19,2 mld USD na stworzenie irackiej armii i policji, z czego 2,8 mld USD przypadło na zakupy i dostawy broni. Jednak według raportu GAO, dystrybucja broni była przypadkowa i nie przebiegała zgodnie z obowiązującymi procedurami. Działo się tak zwłaszcza w latach 2004-2005, kiedy szkoleniem wojsk irackich kierował generał David Petraeus - obecny naczelny dowódca wojsk USA w Iraku. Pentagon nie kwestionuje ustaleń GAO i informuje, że wszczął swoje własne dochodzenie w sprawie nieprawidłowości.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.