Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec poszukiwań wraku Reapera

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 listopada 2013

New York Air National Guard zawiesiła poszukiwania wraku bsl MQ-9 Reaper, który zaginął w rejonie jeziora Ontario. Znaleziono jedynie niewiele szczątków.

Miejsce upadku MQ-9 Reaper należącego do 174th Attack Wing / Ilustracja: CBP - USCG USA Joint Program Office

Należący do 174th Attack Wing USAF bezzałogowiec bojowy MQ-9 Reaper rozbił się 12 listopada 2013. Według jego operatorów, stało się to około 35 km na północny wschód od Port of Oswego, blisko 20 km od brzegu jeziora Ontario. Głębokość wody w tym miejscu waha się między 40 a 80 m. Poszukiwania wraku bsl przeprowadzone tuż po wypadku przez żołnierzy 174th Attack Wing Emergency Operations Center doprowadziły do znalezienia kilku fragmentów samolotu.

Poszukiwania szczątków podjęła następnie New York Air National Guard. Jej członkowie znaleźli nieokreśloną ilość części bezzałogowca niedaleko Montario Point na południu hrabstwie Jefferson. W poszukiwaniach szczątków biorą udział także okoliczni mieszkańcy, do których zwróciło się dowództwo 174th Attack Wing, podając odpowiednie telefony kontaktowe i zapewniając, że bsl nie zawierał substancji niebezpiecznych. Wojsko obiecuje nagrody dla znalazców. Operację wspierają także członkowie Volunteer Fire Department.

174th Attack Wing jest jednostką US Air Force, która zajmuje się szkoleniem operatorów bezzałogowców i ich czujników oraz obsług naziemnych MQ-9. Cena jednostkowa produkowanego przez General Atomics bsl wynosi 14-17 mln USD.


Drukuj Góra