Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba Dhanusha

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 listopada 2013

Marynarka wojenna Indii przeprowadziła próbę morskiego pocisku balistycznego, Dhanush (Łuk).

/ Zdjęcie: India TV

Próba została przeprowadzona pod koniec minionego tygodnia na wodach Zatoki Bengalskiej. W sobotę o godzinie 11:10 czasu miejscowego Dhanush został odpalony z niewymienionego z nazwy okrętu Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), znajdującego się w pobliżu wybrzeża stanu Orissa na wschodzie kraju.

Według nadzorujących próbę przedstawicieli rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO), próba zakończyła się powodzeniem. Udało się zrealizować wszystkie początkowe założenia testowe.  

Warto zaznaczyć, że opisywana próba Dhanusha nie była pierwszą w historii opracowywania i rozwoju pocisku. Do wcześniejszych dochodziło w minionych latach, w tym m.in. jesienią 2012 (Udany test Dhanusha, 2012-10-10, Próba indyjskiej rakiety, 2009-12-13). Skutki prób nie zawsze były udane. Pierwsza z nich, przeprowadzona 11 kwietnia 2000, zakończyła się niepowodzeniem i zmusiła inżynierów ze wspomnianej DRDO do częściowego przeprojektowania konstrukcji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra