Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przetarg na haubice dla Filipin

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 07 grudnia 2013

Filipiny ogłosiły przetarg na dostawę 12 lekkich haubic ciągnionych kal. 155 mm i amunicję do nich. Manila planuje też zakup amunicji mniejszych kalibrów.

Żołnierze filipińskiej i amerykańskiej piechoty morskiej przygotowują do strzelania haubicę ciągnioną M777 w czasie Amphibious Landing Exercise 2013 realizowanych w Fort Magsaysay koło Palayan / Zdjęcie: US Marine Corps – Sgt. Matthew Troyer

Ministerstwo obrony Filipin ogłosiło przetargi na dostawę 12 lekkich haubic ciągnionych kal. 155 mm i 240 sztuk amunicji do nich, oraz 54 tysięcy sztuk amunicji mniejszych kalibrów (25, 40 i 105 mm). Planowany jest też zakup 5,5 tys. celowników optycznych dla żołnierzy piechoty morskiej i wojsk lądowych oraz 10 małych amfibii. Wszystkie te potencjalne zakupy mogą być warte ponad miliard filipińskich peso (ok. 23 mln USD), w tym haubice i amunicja do nich 700 mln peso (na same haubice przewidziano w budżecie 438,6 mln peso). Na zakup 5990 sztuk amunicji kal. 25 mm, 43578 sztuk amunicji kal. 40 mm i 4500 sztuk amunicji kal. 105 mm zaplanowano 303,8 mln peso.

Procedura jest prowadzona według przepisów Government Procurement Act i dopuszcza udział dostawców zagranicznych. Potencjalni oferenci mają czas na zgłoszenie swego udziału w przetargach do połowy grudnia. Później mają być prowadzone rozmowy z oferentami i wybór dostawców. Wymagania przewidują, że amfibie mają być dostarczone w ciągu 3 miesięcy od podpisania kontraktu, celowniki w ciągu pół roku, amunicja w ciągu 210-240 dni, a haubice najpóźniej po roku od zawarcia umowy.

Analitycy rynku azjatyckiego przewidują, że w przetargu na dostawę haubic weźmie udział Samsung Techwin z haubicami zbudowanymi na bazie K9 oraz BAE Systems z haubicami na bazie M777.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.