Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Javelin odpalony z Centuriona

Przemysł zbrojeniowy, 11 grudnia 2013

Raytheon wespół z brytyjską Chemring Group przeprowadził próbę wystrzelenia ppk Javelin z uniwersalnej wyrzutni Centurion.

Ppk Javelin wystrzeliwany z dwunastorurowej uniwersalnej wyrzutni Centurion. Integracja obu systemów zwiększy możliwości ich zastosowania bojowego, m.in. do zwalczania działających na wodach przybrzeżnych szybkich łodzi motorowych. Współpraca obu producentów ma też na celu podniesienie atrakcyjności rynkowej oferowanych przez siebie produktów, a tym samym zwiększenie liczby ich potencjalnych nabywców / Zdjęcie: Raytheon

Próba odbyła się na terenie poligonu Defence Training Estate w Salisbury Plain na południu Anglii. Jej założeniem było wystrzelenie ppk Javelin z dwunastorurowej wyrzutni Centurion, opracowanej pierwotnie z myślą o aktywnych środkach obrony okrętów wojennych, nie zaś o broni ofensywnej.

Przeprowadzona próba stanowi naturalną konsekwencję porozumienia, zawartego między obu podmiotami na początku br., a ogłoszonego podczas lutowej wystawy IDEX 2013. Jego założeniem jest integracja opracowanej przez Chemring wyrzutni z szeroką gamą pocisków rakietowych Raytheona.

Jeżeli działania te powiodą się, przenoszące Centuriony okręty wojenne uzyskają możliwość bezpośredniej eliminacji nieprzyjacielskich jednostek nawodnych, np. szybkich łodzi motorowych, działających na wodach przybrzeżnych. Takie wyrzutnie, przystosowane do wystrzeliwania Javelinów, będą mogły stanowić uzbrojenie różnych klasy okrętów, od małych patrolowców do większych jednostek nawodnych, takich jak fregaty czy niszczyciele.

Co istotne, integracja Centuriona z Javelinem nie zwiększy potencjału bojowego okrętu. Skuteczność nowego rozwiązania będzie bowiem w dużej mierze uzależniona od pokładowych systemów obserwacji i analizy pola walki, na których oparty będzie proces detekcji potencjalnego zagrożenia oraz namierzania celu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.