Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Grecy wystrzelili pociski z S-300

Wojska lądowe, 18 grudnia 2013

W czasie ćwiczeń Lefkos Aetos 2013 grecka armia użyła rosyjskiego systemu przeciwlotniczego S-300. Rakietę systemu wystrzelono po raz pierwszy od jego dostawy 14 lat temu.

Zdjęcie: MO Grecji

Test przeprowadzono 13 grudnia w czasie ćwiczeń Lefkos Aetos (Biały Orzeł) 2013. Rakietę wystrzelono z poligonu w rejonie miasta Chania na Krecie. Według źródeł greckich próba zakończyła się pomyślnie. Test obserwowali ministrowie obrony Grecji i Cypru, Demetris Avramopoulos i Fotis Fotiou.

Mobilne kompleksy przeciwlotnicze S-300PMU-1 zostały kupione w drugiej połowie lat 1990. przez Cypr. Z powodu gwałtownych protestów Turcji (tzw. cypryjski kryzys rakietowy) rozlokowano jej ostatecznie na greckiej Krecie, gdzie trafiły w grudniu 1998. Grecja otrzymała w ten sposób dwie baterie S-300 z dwoma radarami 64N6E, 12 wyrzutniami 5P85TE i 96 rakietami 48N6. W zamian na Cypr dostarczono kompleksy krótszego zasięgu Tor-M1 i inne uzbrojenie. Szczegóły porozumienia pozostają tajemnicą.

Od czasu przejęcia S-300 Grecja nie prowadziła ich testów ogniowych. Obsługi kompleksów realizowały jedynie ćwiczenia z użyciem symulatorów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.