Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wenezuela kupiła Do-228

Lotnictwo wojskowe, 19 grudnia 2013

Wojska lotnicze Wenezueli zakupiły 10 transportowych Dornierów Do-228.

Zdjęcie: RUAG Aviation

Jak donosił wcześniej nasz południowoamerykański korespondent, rząd w Caracas prowadził negocjacje ze szwajcarskim RUAG w sprawie zakupu samolotów Do-228 New Generation (Wenezuela chce kupić Do-228NG, 2013-06-12). Obecnie producent poinformował o sfinalizowaniu transakcji. Według miejscowych mediów, umowa została podpisana już na początku października.

Aviación Militar Bolivariana Venezolana (AMBV, boliwariańskie narodowe lotnictwo wojskowe Wenezueli) odbierze 10 samolotów. 2 starsze Do-228-212, odkupione od użytkowników cywilnych, zostaną dostarczone na początku przyszłego roku. Natomiast 8 nowo wyprodukowanych Do-228NG dołączy do AMBV w 3. kw. 2014.

Kontrakt, którego wartości nie podano do publicznej wiadomości, obejmuje także szkolenie załóg lotniczych i obsługi naziemnej oraz dostawę części zamiennych i wyposażenia naziemnego. Samoloty, które wejdą w skład Grupo Aéreo de Transporte No.9, stacjonującej w bazie General en Jefe José Antonio Páez, w Puerto Ayacucho, będą przystosowane do przewozu pasażerów. Ich przeznaczeniem będzie transport lekarzy i przedstawicieli agencji rządowych do miejscowości w trudnodostępnych rejonach kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.