Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie dostawy do Iraku

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 grudnia 2013

USA dostarczają Irakowi kolejne partie pocisków rakietowych i małych bezzałogowców. Mają one służyć siłom rządowym do walki z rebeliantami.

Według New York Times, USA dostarczają do Iraku kolejne partie pocisków rakietowych i małych bezzałogowców. Ostatnia dostawa zawierała 75 kierowanych pocisków rakietowych Hellfire. Do marca Irak ma odebrać 10 małych bezzałogowców Insitu ScanEagle.

Według ABC News, kpr Hellfire trafiły do Iraku 19 grudnia. Mają służyć jako uzbrojenie 4 samolotów Cessna AC-208B Combat Caravan. W ostatnim okresie operują one w pobliżu granicy z Syrią, atakując obozy rebeliantów we współpracy z CIA.

Sytuacja w Iraku jest nadal niestabilna. Od czasu ataku USA na ten kraj w 2003 w walkach, zamachach terrorystycznych, w wyniku działań różnego rodzaju służb oraz z innych, pośrednich przyczyn (głód, zamieszki) zginęło kilkaset tysięcy Irakijczyków, w większości cywilów. Napięcie w Iraku znowu rośnie m.in. w wyniku walk między sunnitami i szyitami – jest największe od 2008. We wczorajszym zamachu na rynku w pobliżu świątyni w Bagdadzie zginęło 44 ludzi. Szacuje się, że tylko w 2013 – według ostrożnych szacunków – zginęło 6700 Irakijczyków.


Drukuj Góra