Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test RS-24 Jars

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 grudnia 2013

RWSN FR przeprowadziły test strategicznej rakiety balistycznej stacjonowania stacjonarnego RS-24 Jars. Test zakończył się powodzeniem.

24 grudnia na kosmodromie doświadczalnym w Plesiecku przeprowadzono test strategicznej rakiety balistycznej stacjonowania stacjonarnego na stały materiał pędny RS-24 Jars. Rakieta wystartowała z wyrzutni podziemnej o 11:00 czasu moskiewskiego. Jej ćwiczebne bloki bojowe trafiły w cele wyznaczone na poligonie Kura na Kamczatce. Test potwierdził niezawodność i parametry taktyczno-techniczne rakiet typu RS-24 Jars.

W planach Ministerstwa Obrony FR rakiety RS-24 Jars mają stanowić podstawę zgrupowania strategicznych rakietowych sił jądrowych bazowania stacjonarnego. W 2014 mają wejść do uzbrojenia dywizji rakietowej w rejonie Kozielska. Jars jest modyfikacją rakiety Topol-M.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.