Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test Topola

Wojska lądowe, 30 grudnia 2013

Wieczorem 27 grudnia z poligonu Kapustin Jar wystrzelono strategiczną rakietę balistyczną RS-12M Topol. Był to kolejny test systemu, który okazał się udany.

27 grudnia o 21:30 czasu moskiewskiego z wyrzutni umieszczonej na Centralnym państwowym poligonie Kapustin Jar w Obwodzie Astrachańskim wystrzelono strategiczną rakietę balistyczną RS-12M Topol. Test realizowały RWSN (Wojska Rakietowe Przeznaczenia Strategicznego). Treningowa część głowicy bojowej trafiła wyznaczony cel na poligonie Sary-Szagan w Kazachstanie z wymaganą dokładnością. Test uznano za udany.

RWSN realizują testy rakiet strategicznych z dość dużą częstotliwością (Testy rakiet w Rosji, 2012-10-20). Część z nich dotyczy nowych systemów, a pozostałe to sprawdzenie niezawodności rakiet już pełniących dyżury bojowe. Rakiety Topol są podstawą potencjału bojowego RWSN. Udane testy pozwalają na stosunkowo tanie wydłużenie ich resursów do czasu wymiany na rakiety kolejnej generacji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.