Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MC-12 rozbił się w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 10 stycznia 2014

Dziś nad ranem w czasie lotu patrolowego nad Afganistanem rozbił się należący do USAF samolot MC-12W. W katastrofie zginęły 3 osoby.

Beechcraft MC-12W Liberty nr 090623 na lotnisku Bagram w Afganistanie / Zdjęcie: US Air Force – Senior Airman Felicia Juenke

Należący do US Air Force samolot MC-12W Liberty wykonywał lot patrolowy nad wschodnim Afganistanem dziś w nocy. Na jego pokładzie znajdowało się dwóch żołnierzy i jeden kontraktor cywilny. Z nieznanych przyczyn samolot rozbił się we wczesnych godzinach rannych czasu lokalnego. Wszyscy znajdujący się na jego pokładzie zginęli.

Według źródeł w Waszyngtonie samolot uległ zniszczeniu bez wpływu rebeliantów. Prawdopodobnie przyczyną katastrofy była awaria techniczna.

Rozbity samolot to Beechcraft MC-12W Liberty zbudowany na bazie cywilnego Hawker Beechcraft Super King Air 350. Jego standardową załogę stanowi dwóch pilotów i dwóch operatorów systemów pokładowych. Samolot operował w ramach ISAF (International Security Assistance Force).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.