Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Donar – nowa europejska haubica

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 czerwca 2008

Niemiecka Krauss-Maffei Wegmann (KMW) wspólnie z General Dynamics European Land Systems (GDELS) opracowała nową samobieżną 155-mm haubicę. Nazwano ją Donar - od teutońskiego boga grzmotu.

Haubica Donar powstała na zmodyfikowanym podwoziu bojowego wozu piechoty ASCOD 2. To w pełni zautomatyzowany system o masie 31 ton i sile ognia znacznie cięższej haubicy PzH-2000 (55 t). KMW i GDELS opracowały go w ramach kontynuacji programu Artillery Gun Module.

Zasięg Donara (lufa 155 mm / 52 kal.) wynosi 56 km. Zapas amunicji to 30 jednostek (w PzH-2000 - 60). Donar może prowadzić dookolny ogień bez dodatkowego przygotowania i wyposażenia. Jego załogę stanowią 2 osoby w opancerzonej kabinie. Haubica może być przewożona na pokładzie przyszłego europejskiego samolotu A-400M.

KMW i GDELS oferują Donara dotychczasowym użytkownikom haubic M109, BAE Systems AS90 i Samsung K9. Haubica przeszła już pierwsze próby. Prototyp zostanie zaprezentowany na Eurosatory w Paryżu, 16 czerwca 2008.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.