Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieakceptowalne oprogramowanie F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 stycznia 2014

Według raportu Pentagonu, problemy z rozwojem myśliwca F-35 mogą znowu opóźnić jego wejście do służby – o ponad rok. Najwięcej kłopotów przysparza oprogramowanie.

F-35B Lightning II w czasie testów / Zdjęcie: US Navy

Pojawił się kolejny raport US Defense Department, który krytycznie ocenia rozwój myśliwca wielozadaniowego stealth F-35. Analizy pokazują zastrzeżenia dotyczące niezawodności, trudności obsługi i jakości oprogramowania tego samolotu. Nowy raport przygotował Michael Gilmore, odpowiadający w Pentagonie za testowanie i ocenę uzbrojenia. 25-stronicowy dokument przewiduje m.in. możliwość 13-miesięcznego opóźnienia dopracowania oprogramowania Block 2B w stosunku do planów wdrożenia do służby myśliwców dla US Marine Corps. Gilmore określił software F-35 jako nie do przyjęcia (unacceptable). Jego raport trafił do Kongresu w tym tygodniu.

Gen. por. Chris Bogdan z US Air Force, szef programu F-35 w Pentagonie, jest mniej krytyczny w specjalnej wypowiedzi dla Reutersa. Jego zdaniem, raport Gilmore’a jest trafny jeśli chodzi o fakty, ale nie uwzględnia wysiłków specjalistów jego biura. – Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że w programie nadal istnieją ryzyka, ale rozumiemy je i potrafimy kontrolować. Gen. Bogdan jest przekonany, że uda się dotrzymać terminów i F-35 przeznaczone dla USMC osiągną gotowość operacyjną w połowie przyszłego roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.