Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USNS Spearhead w Rocie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 stycznia 2014

Pierwszy z serii amerykańskich szybkich katamaranów transportowych klasy Joint High Speed Vessel (JHSV), typu Spearhead, USNS Spearhead (JHSV 1), wszedł do bazy Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii) w Rocie.

USNS Spearhead (JHSV 1) na terenie Base Naval de Rota na południu kraju / Zdjęcie: US Navy

Rota jest pierwszym przystankiem USNS Spearhead podczas rozpoczynającej się właśnie misji okrętu (Debiut USNS Spearhead, 2014-01-20). Do maja br. jednostka będzie służyć w ramach 6. Floty US Navy, działając na wodach Morza Śródziemnego oraz u zachodnich wybrzeży Afryki. Okręt weźmie też udział w dwóch ćwiczeniach morskich, Obangame Express i Saharan Express, w które zaangażują się także państwa afrykańskie.

Po zakończeniu misji w ramach 6. Floty US Navy, USNS Spearhead skieruje się w stronę wód będących obszarem odpowiedzialności 4. Floty, na których pozostanie co najmniej do jesieni. Doświadczenia wyniesione z obu przedsięwzięć pozwolą dowództwu marynarki wojennej USA na uzyskanie wiedzy i doświadczenia, niezbędnych do odpowiedniego przygotowania kolejnych misji okrętów klasy JHSV, w tym tych azjatyckich, zapowiedzianych przed kilkoma laty (LCS w Singapurze, 2012-06-03, Serwis Austala w Singapurze, 2013-01-22).

W samej Rocie stacjonować będą cztery amerykańskie niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke. Okręty mają stanowić europejską odnogę systemu obrony przeciwrakietowej USA (Hiszpanie zgadzają się na Aegis, 2012-11-19). Za ich wsparcie techniczne na czas stacjonowania na południu Hiszpanii odpowiadać będzie lokalna Navantia (Navantia wesprze amerykańskie niszczyciele, 2013-07-11). W pobliżu Roty znajdują się aż trzy zakłady tego przedsiębiorstwa, zlokalizowane w: Cádiz, Puerto Real i San Fernando.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.