Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Herculesa w Algierii

Lotnictwo wojskowe, 11 lutego 2014

W katastrofie samolotu transportowego Lockheed C-130 Hercules w Algierii zginęły 102 osoby. Samolot rozbił się podczas podejścia do lądowania.

Wrak rozbitego dziś samolotu algierskich wojsk lotniczych C-130H-30

Należący do Al Quwwat al-Jawwiya al-Jaza’eriya (algierskich wojsk lotniczych) samolot transportowy C-130H wystartował z lotniska pustynnego garnizonu w Tamarasset z 4 członkami załogi i 99 pasażerami na pokładzie – głównie żołnierzami i ich rodzinami. Leciał na północ, w kierunku lotniska Constantine-Mohamed Boudiaf na wybrzeżu Morza Śródziemnego, ponad 300 km na wschód od stolicy – Algieru. Rozbił się około południa czasu lokalnego (11:00 GMT) w górzystym rejonie Oum El Bouaghi, 30 km od lotniska docelowego, prawie w osi jego pasa nr 34, na którym miał wylądować.

Lot odbywał się w złych warunkach atmosferycznych, co mogło przyczynić się do katastrofy. Doszło do niej podczas podejścia do lądowania z użyciem ILS.

W katastrofie zginęli prawdopodobnie wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie. Niektóre źródła podają, że przeżyła jedna osoba. Wśród ofiar jest dużo dzieci.

Lockheed C-130H-30 Hercules nr rej. 7T-WHM / Zdjęcie: air-defense

Rozbity samolot to transportowy Lockheed C-130H-30 Hercules nr rej. 7T-WHM, nr ser. 4919. Należał do Al Quwwat al-Jawwiya al-Jaza’eriya. Wyprodukowano go w 1982.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.