Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CAE Elektronik dostarczy symulator SW-4

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lutego 2014

Wczoraj Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę z niemieckim CAE Elektronik na dostawę kompleksowego symulatora lotu śmigłowca SW-4 Puszczyk.

Symulator dostarczony do 2016 do 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie będzie podobny do symulatora FNPT II (Flight & Navigation Procedures Trainer), który wcześniej trafił do dęblińskiej Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych (WSOSP). Za 2,76 mln zł dostarczył ETS-PZL Aerospace Industries / Zdjęcie: WSOSP

W postępowaniu w trybie przetargu ograniczonego jako najkorzystniejszą wybrano ofertę niemieckiego przedsiębiorstwa CAE Elektronik. Jest to niemiecki oddział kanadyjskiego koncernu CAE założonego w 1947, zajmującego się szkoleniem lotniczym, w tym symulatorami lotu. Dostarcza swoje usługi blisko 3,5 tys. różnym liniom lotniczym, jak też amerykańskim, brytyjskim, kanadyjskim i niemieckim siłom zbrojnym.

Przetarg na sprzęt do symulacji został ogłoszony 30 marca 2013 i ma trafić do końca listopada 2016 do centrum symulatorów 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Urządzenie ma się charakteryzować stanowiskiem dla pilotów, będącym wierną repliką kabiny SW-4 wraz z wyposażeniem, stanowiskiem ćwiczeń dynamicznych, stanowiskiem instruktora, stanowiskiem instruktażowym, systemem informatycznymi system wizualizacji. Dodatkowo CAE Elektronik dostarczy wyposażenie sali wykładowej wraz z komputerowym systemem wspomagającym szkolenie CBT/CAI.

Warto dodać, że obecnie Inspektorat Uzbrojenia negocjuje (w ramach procedury negocjacyjnej bez uprzedniego ogłoszenia zamówienia) z Airbus Military (EADS Construcciones Aeronauticas) dostawę kompleksowego symulatora lotu samolotu C-295M, który zostanie dostarczony i zamontowany w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie. Airbus Military wskazał jako podwykonawcę firmą-matką CAE Elektronik – CAE Inc.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.