Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot zmodernizowanego J-20

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 marca 2014

Wczoraj został oblatany prototyp zmodernizowanego chińskiego myśliwca 5. generacji J-20. Lot trwał około pół godziny.

1 marca został oblatany prototyp zmodernizowanego chińskiego myśliwca wielozadaniowego 5. generacji Chengdu J-20. Samolot z numerem burtowym 2011 wzbił się w powietrze około południa czasu lokalnego. W locie towarzyszyły mu myśliwce J-10S.

Zakres zmian wprowadzonych w nowym prototypie J-20 jest dość znaczny. Zmodyfikowano m.in. geometrię wlotów powietrza i stateczników oraz konstrukcje owiewki kabiny pilota. Zmieniono także kształt pokryw podwozia i komór uzbrojenia. Modernizacja wyposażenia pokładowego dotyczy m.in. systemów radiolokacyjnych i śledzenia optycznego. Samolot jest napędzany nowymi chińskimi silnikami WS-15 o ciągu 18 t.

Prototyp z numerem 2011 jest pomalowany w odcienie szarości. Poprzednie prototypy były malowane na czarno.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.