Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Krytyka koncernu Ałmaz-Antiej

Przemysł zbrojeniowy, 04 marca 2014

Rada ekspertów Obrony lotniczo-kosmicznej FR ostro skrytykowała koncern Ałmaz-Antiej za opóźnienia i niedotrzymywanie wymagań w budowie nowych systemów obrony powietrznej.

Tak mają wyglądać podstawowe komponenty kompleksu przeciwlotniczego średniego zasięgu Witjaź. System miał wchodzić do uzbrojenia równolegle z kompleksami dalekiego zasięgu S-400 Triumf. Dostawy kompleksów Morfiej i S-500 miały rozpocząć się, odpowiednio, w 2013 i 2015. Te plany nie są zrealizowane, a opóźnienia wynoszą wiele lat / Rysunek: Ałmaz-Antiej

Rada ekspertów Obrony lotniczo-kosmicznej (WKO) FR ostro skrytykowała koncern Ałmaz-Antiej za opóźnienia i niedotrzymywanie wymagań taktyczno-technicznych w budowie nowych systemów obrony powietrznej dla wojsk przeciwlotniczych i przeciwrakietowych. – GSKB Ałmaz-Antiej nie zakończyło prac nad żadnym pociskiem rakietowym, dla których wymagania techniczne przyjęto w 2010. Do tej pory trwają ich testy. Nie można więc rozpocząć produkcji seryjnej – powiedział szef Rady, Igor Aszurbejli.

Aszurbejli do 2011 był szefem biura konstrukcyjnego Ałamaz-Antiej. Według niego prace nad nowymi systemami nie tylko się przedłużają, ale też wynika z nich, że nowe pociski nie spełnią stawianych im wymagań. Co, zdaniem szefa Rady ekspertów WKO, stawia pod znakiem zapytania sens finansowania ich dalszego rozwoju.

Do 2010 sformułowano wymagania taktyczno-techniczne wobec co najmniej trzech systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, których opracowaniem zajmuje się biuro konstrukcyjne GSKB Ałmaz-Antiej. Były to: Morfiej (system krótkiego zasięgu), Witjaź (średni zasięg) i S-500 Triumfator-M (bardzo daleki zasięg). Prace nad nimi są opóźnione po kilka lat, a wiele testów prototypów kończy się niepowodzeniem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.