Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2014: Nowości H&K

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 marca 2014

Na targach EnforceTac w Norymberdze zadebiutował pistolet maszynowy H&K MP7A2. Oprócz niego Niemcy zaprezentowali wiele innych zmodyfikowanych konstrukcji.

Pistolet maszynowy MP7A2. Jedyną zauważalną na pierwszy rzut oka zmianą jest zespół szyn montażowych mocowanych w miejscu łoża / Zdjęcie: Jarosław Lis

Choć w Norymberdze nie pokazano żadnych nowych modeli broni strzeleckich opracowanych przez Heckler & Koch, to jednak ujawniono wiele zmodernizowanych konstrukcji. Na EnforceTac zadebiutował 4,6-mm pistolet maszynowy MP7A2, w którym zmodyfikowano przednią część polimerowej komory spustowej. W miejscu oryginalnego, składanego chwytu pistoletowego i mocowanych na obu bokach krótkich odcinkach szyn montażowych, pojawił się aluminiowy zespół trzech szyn uniwersalnych. Zmiany wynikały z zapotrzebowania użytkowników.

Choć karabinek G36 opracowano w połowie lat 1990., to jest to nadal broń nowoczesne, a po wprowadzeniu wszystkich możliwych modyfikacji spełnia wszystkie oczekiwania od wojskowej broni indywidualnej w XXI wieku / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Podobnie w 5,56-mm karabinku G36 wprowadzono w miejscu standardowego łoża nowy, bardzo długi zespół szyn. Jest on przytwierdzany do komory zamkowej z tworzywa sztucznego za pomocą ulokowanych po obu stronach aluminiowych łączników, co znacznie zwiększa sztywność mocowania. Podobne łączniki wprowadzono już wcześniej z aluminiowymi łożami do G36K. Likwidują one słaby punkt broni, czyli miejsce połączenia chwytu transportowego i zespołu szyn z komorą zamkową.

Ciekawostką jest zaprezentowanie eksportowego modelu 7,62-mm samopowtarzalnego karabinu wyborowego G28E. Wyposażono go w lżejsze i krótsze łoże, od broni dostarczanej do niemieckich sił zbrojnych / Zdjęcie: Jarosław Lis

Oprócz wydłużenia chwytu i grzbietowej szyny montażowej, nowy zespół pozwala też na podwieszenie dowolnego granatnika na dolnej szynie, bez rozkładania broni. Dotychczas, aby podpiąć jednostrzałowy granatnik AG36 należało zdemontować oryginalne łoże i zastąpić go dedykowanym dla granatnika, którego ten stanowił integralną część.

Jednostrzałowy granatnik HK169 z nowym typem kolby dla policji. Jest ona dostosowana do strzelania przez funkcjonariuszy używających hełmów z przezroczystymi osłonami balistycznymi (popularnie, acz błędnie nazywanych przyłbicami) / Zdjęcie: Jarosław Lis

Prezentowany w Norymberdze G36 był też wyposażony w niski aluminiowy chwyt transportowy (model 210931) z górną szyną uniwersalną (wbudowano w nią składane, zapasowe przyrządy celownicze) oraz nową kolbą (model 211116) z karabinka G36-IdZ z poduszką podpoliczkową i regulowanym położeniem stopki. Wszystkie nowe elementy oraz gniazdo magazynka, komora spustowa, dno magazynka i sam granatnik, były wykonane w kolorze ziemnym (RAL8000). Jest on coraz częściej oferowany Bundeswehrze w ramach dotychczas rozpowszechnionej czerni.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.