Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2014: Debiut LACS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 07 marca 2014

Włoska SMTech zaprezentowała w Norymberdze laserowy system treningu strzeleckiego LACS. Jest przeznaczony dla policji i wojska, jednak może być również wykorzystywany przez użytkowników cywilnych na replikach broni bojowej.

Trenażer laserowy LACS składa się z zespołu spiętych w sieć czujników rozmieszczonych na głowie, klatce piersiowej i plecach strzelca oraz emitera wiązki laserowej na broni

System LACS składa się z komponentów symulujących strzał umieszczanych na broni, sensorów wykrywających trafienie na hełmie i specjalnej kamizelce oraz centralnej jednostki sterującej. Można go wykorzystywać zarówno na broni bojowej (strzelającej amunicją ślepą), jak i na wszystkich modelach treningowych np. replikach airsoftowych.

Poszczególne elementy LACS mogą być dobrane tak, aby spełniały wymagania treningu o różnym stopniu realizmu i złożoności. W zależności od oczekiwań użytkowników symulację można przeprowadzić w ośrodkach treningowych lub w warunkach polowych, odzwierciedlających charakterystyki pola walki (w tym na morzu, podczas akcji abordażowych).

Dedykowana kamizelka, z widoczną centralną jednostką sterującą (przenoszoną w ładownicy), łączącą dane z wszystkich sensorów

Użytkownicy przenoszą czujniki wykrywające w dedykowanej kamizelce lub oryginalnym oporządzeniu. Sensory są spięte ukrytymi wewnątrz przewodami z jednostką centralną. Dodatkowo na broni znajduje się urządzenie emitujące wiązkę laserową, połączone z akcelerometrem (wykrywającym odrzut broni). W przypadku replik możliwa jest taka instalacja, aby spiąć moduł sterujący z spustem repliki i odcinać zasilanie po trafieniu użytkownika lub zużyciu całej amunicji.

System może być stosowany zarówno na broni palnej jak i replikach. Pozwala na trening strzelecki na dystansach do 150 m /Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

Do treningu może być wykorzystywana broń krótka i długa. Zasięg wiązki laserowej pozwala na szkolenie strzeleckie na dystansach do 150 m. Trafienie może być sygnalizowane podświetleniem odpowiedniego czujnika lub alarmem dźwiękowym i wibracyjnym. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu, dane o skuteczności poszczególnych strzelców przesyłane są w czasie rzeczywistym do centrów dowodzenia.

LACS może być oferowany w kilku konfiguracjach, odpowiadającym oczekiwaniom różnych grup odbiorców. Wersja podstawowa dla odbiorców policyjnych kosztuje 2,5 tys. euro (10,6 tys. zł). Najbogatsza odmiana Military SF, stworzona z myślą o siłach specjalnych, umożliwiająca trening w każdych warunkach w tym na morzu to wydatek 7,8 tys. euro (32,6 tys. zł).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.