Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Suchy prowiant z USA dla armii ukraińskiej

Strategia i polityka, 13 marca 2014

Departament Stanu USA poinformował o wsparciu dla sił zbrojnych Ukrainy. Ma ono polegać na wysłaniu w najbliższych dniach partii suchego prowiantu.

MRE No. 23 – zestaw zawierający m.in. pierś z kurczaka

Wśród wielu – w większości symbolicznych – oficjalnych sposobów wsparcia przez USA nowych władz w Kijowie amerykański Departament Stanu wymienia przekazanie prowiantu dla żołnierzy ukraińskich. Chodzi o racje żywnościowe – Meals Ready to Eat (MRE). Komunikat nie podaje, jaka jest skala tej pomocy. Wiadomo jedynie nieoficjalnie, że pomoc ma zostać wysyłana w ciągu kilku dni. Według komunikatu, personel Pentagonu (Department of Defense, DoD) zorganizuje też konferencję dotyczącą planowania pomocy humanitarnej (Humanitarian Assistance Planning Conference) z siłami zbrojnymi Ukrainy.

Pełniący funkcję ministra obrony Ukrainy Igor Teniuch poinformował wcześniej Radę Najwyższą, że w armii ukraińskiej służy 184 tysiące żołnierzy, w tym w wojskach lądowych 41 tysięcy. Do działań bojowych zdolnych jest jednak jedynie – zdaniem Tieniuha – 6 tysięcy z nich. – Brakuje pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy – powiedział, apelując do bogatych i poważnych ludzi o pomoc.

Według The Wall Street Journal, tymczasowy rząd Ukrainy zwrócił się do USA o pomoc wojskową w postaci broni, amunicji, sprzętu łączności, paliwa lotniczego, gogli noktowizyjnych i wsparcia wywiadowczego. Amerykanie odmówili jednak tego rodzaju pomocy, by dodatkowo nie antagonizować Moskwy. Rosjanie oskarżają bowiem USA o zorganizowanie przewrotu na Ukrainie. Według Moskwy, miały w tym brać udział także polskie służby specjalne, szkoląc wywrotowców i dostarczając im wyposażenie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.