Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienia na 808 rosyjskich śmigłowców

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 14 marca 2014

Koncern Wiertalioty Rossii ogłosił, że w 2013 zwiększył portfel zamówień do 808 śmigłowców. Ich wartość ma wynieść 401,2 mld rubli.

Rosjanie kontynuują dostawy do Indii i Afganistanu  śmigłowców Mi-17W-5. Obecnie obowiązujące kontrakty mają zostać zakończone, odpowiednio, w 2015 i 2014. Wczoraj OAO Wiertalioty Rossii ogłosiły wyprodukowanie 3500-tysięcznego eksportowego Mi-17. To śmigłowiec przeznaczony dla wojsk lotniczych Indii / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Według informacji holdingu Wiertalioty Rossii, zwiększył on w 2013 portfel zamówień do 808 śmigłowców, cywilnych i wojskowych. Ich całkowita wartość kontraktowa wynosi 401,2 mld rubli (obecnie to nieco ponad 10 mld Euro).

W 2013 rosyjski holding dostarczył odbiorcom z 10 krajów 275 śmigłowców 9 typów. To o 15 mniej niż w 2012. 28 z wyprodukowanych w 2013 śmigłowców przechodziło pod koniec roku próby i planowano ich dostarczenie klientom w 2014.

W 2013 przychody OAO Wiertalioty Rossii wyniosły 138,26 mld rubli, o ok. 10% więcej niż rok wcześniej (125,7 mld rubli). Z kolei zysk netto wzrósł o 1,3%. Do 9,47 mld rubli.

OAO Wiertalioty Rossii wchodzi w skład OPK Oboronprom korporacji Rostechnołogie. Produkuje śmigłowce marek Mi i Ka, kontrolując 85% rynku FR. Udział holdingu w światowej sprzedaży śmigłowców jest szacowany na 14%.

Napędy do większości rosyjskich śmigłowców dostarczają wytwórnie z Ukrainy. Prezes i współwłaściciel Motor Sicz, Wiaczesław Bogusłajew (Zmiany w Motor-Sicz, 2014-02-21) poinformował przedwczoraj, że obecny kryzys na Ukrainie nie wpływa na harmonogram dostaw. Jeszcze w październiku ministerstwa przemysłu i handlu FR i Ukrainy zawarły porozumienia dotyczące m.in. uproszczenia procedur granicznych. Dzięki nim odprawa celna silników trwa nie dłużej niż 3 godziny.

Bogusłajew poinformował, że 40% zamówień na silniki z Motor Sicz pochodzi z Rosji. Zakłady z Zaporoża produkują około tysiąca silników lotniczych rocznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.