Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turecki F-16 zestrzelił syryjskiego MiGa-23

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 marca 2014

Turecki F-16 zestrzelił w obszarze przygranicznym syryjski myśliwiec MiG-23. Miał on wtargnąć w turecką przestrzeń powietrzną.

Według przedstawicieli tureckiego Sztabu Generalnego, około 13:00 (11:00 GMT) w pobliżu granicy zostały wykryte dwa syryjskie myśliwce MiG-23. Miały one zostać czterokrotnie ostrzeżone przez turecki ośrodek nadzorujący przestrzeń powietrzną. Mimo to jeden z syryjskich myśliwców przekroczył granicę w rejonie Yayladagi, na wschód od Kasab. Wtedy został zestrzelony pociskiem rakietowym z F-16. Syryjski samolot spadł o 13:13 ok. 1,2 km od granicy, na terytorium Turcji.

Syryjskie myśliwce operowały nad obszarem, gdzie obecnie toczą się ostre walki z rebeliantami. Opublikowali oni film pokazujący upadek samolotu na zalesione wzgórze. Okazało się, że pilotowi udało się katapultować i przeżyć zestrzelenie.

Strona syryjska kwestionuje przebieg wydarzeń przedstawiony przez Turcję. Jej zdaniem samoloty walczące z rebeliantami w rejonie przygranicznym nie wleciały nad obszar sąsiada. Władze w Damaszku oskarżają też Turcję o wspieranie rebeliantów i ostrzeliwanie wojsk syryjskich przez turecką artylerię.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.