Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DIMDEX 2014: Nowość od MBDA

Przemysł zbrojeniowy, 24 marca 2014

Podczas rozpoczynających się jutro targów Doha International Maritime Defence Exhibition and Conference (DIMDEX), MBDA zaprezentuje nowy system obrony wybrzeża oparty o przeciwokrętowe pociski rakietowe rodziny Marte.

Prezentowany od jutra w Ad-Dausze Marte Coastal Defence System (MCDS) będzie składał się m. in. z 4 montowanych na pojazdach wyrzutni, z których każda przenosić będzie po 4 przeciwokrętowe pociski rakietowe Marte MK2/N/ER / Zdjęcie: MBDA

Nowy system, Marte Coastal Defence System (MCDS), został opracowany z myślą o wykrywaniu zagrożeń w postaci szybko poruszających się łodzi motorowych lub małych okrętów operujących na wodach morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Jego głównym elementem są przeciwokrętowe pociski rakietowe Marte MK2/N o zasięgu 30 km oraz Marte-ER (Próba morskiej Marte Mk2, 2011-06-10).

MCDS będzie składał się ze stacji dowodzenia i kierowania ogniem, połączonej z własnymi lub zewnętrznymi zestawami radiolokacyjnymi, 4 wyrzutni, które mogą zostać zamontowane na pojazdach, a także zespołu logistycznego. System ma być odpowiedzią na rosnące zagrożenie dla strategicznej zabudowy portowej, w tym m.in. gazoportów lub portów przeładunkowych.

Stąd też zapewne nieprzypadkowy wybór miejsca premiery nowego rozwiązania. Rozpoczynająca się jutro wystawa odbędzie się w Ad-Dausze i skupi wokół siebie przedstawicieli sił zbrojnych wielu państw Bliskiego Wschodu, zagrożonych działalnością ugrupowań terrorystycznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.