Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gromy dla Litwy

Przemysł zbrojeniowy, 24 marca 2014

Litwa finalizuje zakup przenośnych zestawów przeciwlotniczych Grom. Chodzi prawdopodobnie o kilkanaście wyrzutni i kilkadziesiąt pocisków.

Ppzr Grom na karcie katalogowej ZM Mesko. Producent zestawu jest w coraz gorszej sytuacji ekonomicznej ze względu na ograniczanie zakupów przez polskie MON. Każda sprzedaż eksportowa ma w tej sytuacji duże znaczenie dla spółki

Minister obrony Litwy Jouzas Olekas poinformował o planie zakupu w Polsce przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Grom. Informacja pojawiła się w rozmowie z BNS (Baltic News Service) po czwartkowym (20.03) spotkaniu z polskim ministrem ON Tomaszem Siemoniakiem. Zestawy miałyby prawdopodobnie pochodzić z zapasów SZ RP. Nieoficjalnie wiadomo, że w grę wchodzi zakup kilkunastu zestawów z kilkudziesięcioma pociskami.

- Rozmawiamy z Polakami już od pewnego czasu o zakupie systemów przeciwlotniczych Grom. Wczoraj negocjowaliśmy niektóre szczegóły. Zależy nam tym, żeby polskie systemy mogły jak najszybciej trafić na Litwę – powiedział Olekas w Wilnie. Dodał, że odpowiednia decyzja rządu litewskiego została już podjęta.

Polskie zestawy Grom mają uzupełnić inną broń przeciwlotniczą używaną przez Litwę. Chodzi o 8 przenośnych zestawów FIM-92 Stinger i 21 kompleksów rakietowych RBS70 pozyskanych z Norwegii oraz 18 40-mm armat Bofors L/70. Stanowią one uzbrojenie batalionu obrony powietrznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.