Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa indyjskiego Herculesa

Lotnictwo wojskowe, 28 marca 2014

W Indiach rozbił się samolot transportowy C-130J Hercules. W katastrofie zginęło 5 członków jego załogi.

Dziś rano ok. 10:00 czasu lokalnego dwa samoloty transportowe indyjskich wojsk lotniczych C-130J Hercules wystartowały z bazy Agra-Kheria. Na pokładzie każdego z nich znajdowało się po 5 członków załogi.

Wykonywali oni rutynowe loty treningowe, w szczególności w operowaniu na małej wysokości. Samoloty nie przewoziły żadnego ładunku.

Około 100 km od bazy w Gwalior w Radżastanie doszło do katastrofy. Według niektórych informacji, na pokładzie samolotu numer dwa w formacji wybuchł pożar. Możliwe jest jednak, że błąd popełnił pilot lub nastąpiła awaria techniczna.

W katastrofie zginęli wszyscy członkowie załogi. Jej dowódcą był doświadczony pilot, Wing Commander Prashant Joshi. Pozostałe ofiary to: drugi pilot Wing Commander Raji Nair, pilot-uczeń Squadron Leader Kaushik Mishra, nawigator Squadron Leader Ashish Yadav i operator systemów pokładowych Warrant Officer KP Singh.

Rozbity samolot to czterosilnikowy C-130J-30 Hercules nr rej. KC-3803. Należał do 77. eskadry Veiled Vipers.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.