Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armii Ukrainy brakuje 60% młodszych oficerów

Strategia i polityka, 30 marca 2014

Według Sztabu Generalnego Sił zbrojnych Ukrainy, w jednostkach brakuje 60% młodszych oficerów. Sytuację mają poprawić przyspieszone nominacje studentów uczelni wojskowych.

Ukraińscy żołnierze, którzy przybyli do Kijowa z przejętej przez Rosjan Teodozji na Krymie. Według dostępnych szacunków, z 18,8 tys. żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy na półwyspie aż 15 tysięcy zdecydowało się przenieść do armii rosyjskiej. Tylko 1,5 tys. jednoznacznie postanowiło pozostać żołnierzami ukraińskimi

W siłach zbrojnych Ukrainy brakuje blisko 60% oficerów i podoficerów. Deficyt ujawnił się w związku z zarządzoną przez Kijów mobilizacją. Według źródeł w Sztabie Generalnym, na 10 jednostek przypada jedynie 2-3 oficerów i jeden chorąży.

Nowy minister obrony Ukrainy Michaił Kowal usiłuje zmienić tę sytuację. Ukazało się właśnie rozporządzenie o przedterminowych nominacjach słuchaczy ostatniego roku Narodowego uniwersytetu obrony im.  Czerniachowskiego. Mają oni na początku kwietnia uzyskać stopnie podporuczników. Do służby powinni trafić już w połowie przyszłego miesiąca.

Źródła w Sztabie Generalnym mówią też o przyjęciu przez wyższe uczelnie wojskowe członków radykalnych, nacjonalistycznych ugrupowań ukraińskich. Mają oni zostać słuchaczami szkół wojskowych jeszcze przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie. Według mediów, jest to warunek zachodnich partnerów Kijowa, którzy zgodzili się finansować kształtowanie nowej elity wojskowej wschodniego sąsiada Polski.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.