Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Pumy dla MINUSMA

Wojska lądowe, 31 marca 2014

Pierwsze kołowe transportery opancerzone Puma 36 4x4 są już gotowe do wysłania do Mali, gdzie wesprą wielonarodową misję stabilizacyjną ONZ, United Nations Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali (MINUSMA).

Kołowe transportery opancerzone Puma 36 4x4 mają 6,6 m długości, 2,5 m szerokości i 2,7 m wysokości. Rozwijają prędkość 100 km/h, a ich zasięg to ponad 800 km. Masa wozów wynosi 14 t. Są w stanie zabrać na pokład do 12 osób. Pojazdy zostaną wysłane do Mali w ramach wsparcia misji stabilizacyjnej ONZ MINUSMA. Koszt ich produkcji, wynoszący 173 mln USD (524,8 mln zł), pokrywa Departament Stanu USA / Zdjęcie: OTT Technologies

Pojazdy zostały zmontowane na terenie zakładów OTT Technologies Mozambique na przedmieściach Maputo, stolicy państwa. Pierwsza transza 16 transporterów została wyprodukowana w ramach realizacji porozumienia o wartości 173 mln USD (524,8 mln zł), które zobowiązało amerykańskie Dyncorp International do dostarczenia 115 kto Puma 36 w ramach wsparcia misji MINUSMA.

Pojazdy mają trafić do oddziałów 7 państw Afryki Zachodniej, które biorą udział w misji ONZ. Co ciekawe, nim gotowe do użytku transportery rzeczywiście trafią do Mali, resort finansów Mozambiku będzie musiał zakończyć postępowanie prowadzone w sprawie podejrzenia o unikanie opłat celnych przez OTT Technologies Mozambique. Większość podzespołów do produkcji wozów została bowiem dostarczona do producenta z Republiki Południowej Afryki. Tam też mieści się siedziba główna OTT Technologies.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.